ETYKIETY - PRZEMYSŁ DRZEWNY & OGRODNICZY 

Produkty drewniane w dzisiejszych realiach gospodarczych są znakowane na każdym etapie obiegu gospodarczego. Obróbka drewna dokonywana jest w bardzo ciężkich warunkach, zarówno atmosferycznych jak i chemicznych, dodatkowo materiały narażone są na wpływ wysokich temperatur oraz trudów transportowych. Również branża ogrodnicza wymaga solidnych rozwiązań do znakowania produktów.

HKK Print produkuje szereg znaczników ułatwiających niezawodne oznakowanie w przemyśle drzewnym czy ogrodnictwie.

RODZAJE ETYKIET

  • Przywieszki do wszywania w produkt:

przywieszka z tworzywa sztucznego o znacznej gramaturze, umożlwiająca jej zadruk z wykorzystaniem technologii TTR. Tego typu nośnik informacji pozwala na jego trwałe przytwierdzenie do produktu poprzez zastosowanie pistoletów zszywających.

  • Etykiety samoprzylepne:

etykiety samoprzylepne z folii lub z papieru, umożliwiają pewne oznaczanie produktów drewnianych, stosowane kleje odznaczają się wyjątkową wytrzymałością i rezystencją – nie wpływając niekorzystnie na produkt.

Etykiety samoprzylepne mogą również być wykonane z materiałów syntetycznych polipropylen, polietylen o wysokiej gęstości HDPE, TYVEK, PVC, VALERON oraz poliester – są to materiały odporne na działanie wody, procesów suszenia smarów, promieni UV czy chemikaliów.

Etykiety oraz zawieszki poliestrowe  stanowią popularne rozwiązanie w ogrodnictwie

  • Trwałe znaczniki:

znaczniki z trwałych, niezniszczalnych materiałów, jak np. plastik czy metal umożlwiające identyfikację produktów. Ich wysoka odporność na działanie czynników zewnętrznych pozwala na wielokrotne wykorzystanie.

 

MATERIAŁY

Folie PP i PE:
folie umożliwiające etykietowanie produktów drzewnych, odporne na działanie czynników zewnętrznych np. wody, czy promieni UV.

Folie PEM:
odporne na działanie czynników zewnętrznych folie, umożliwiające etykietowanie i wszywanie etykiet w powierzchnie drewniane.

Tworzywa kompozytowe:
ten rodzaj produktu stosowany jest do produkcji tabliczki identyfikacyjnej umożliwiające trwałe znakowanie wyrobów drzewnych, umożliwiając ich wielokrotne zastosowanie.