ETYKIETY - MODA & TEKSTYLIA

W branży tekstylnej wykorzystywana jest szeroka gama produktów do znakowania. Duża część z nich wykorzystywana jest do znakowania bezpośrednio każdego z produktów celem umieszczenia informacji ważnych zarówno dla klienta - cena, rozmiar etc.; jak i dla sprzedawcy - ilość produktów dostępnych na sklepie, w magazynie, innych lokalizacjach, bądź online. Ze względu na rosnące znaczenie sklepów online w branży modowej istotną rolę odgrywają tutaj również etykiety do obsługi sprzedaży i zwrotów (są to zazwyczaj etykiety drukowane na drukarkach laserowych, często w formacie A4).

 

RODZAJE ETYKIET

 

  • Wszywki nylonowe/ satynowe/ jedwabne /poliestrowe:

bezklejowe etykiety, które mogą być wszywane w różnego rodzaju ubrania i tkaniny. Tego typu nośnik informacji może być wstępnie zadrukowany w technologii fleksograficznej, umożliwia również późniejsze personalizowanie z wykorzystaniem technologii TTR. Wysoka jakość produktów gwarantuje odporność na pranie, prasowanie etc. HKK Print oferuje wszywki zarówno na rolkach, jak i w postaci gotowych arkuszy.  

  • Etykiety samoprzylepne:

etykiety wykonane z nylonu lub satyny, ale również papieru czy folii pokryte różnego rodzaju klejami. Znajdują zastosowanie jako znaczniki tkanin bądź dywanów. Stosowane bardzo mocne kleje umożliwiają doskonałe przylegnie etykiety, nawet w przypadku odkształceń materiałów, do których zostały one przylepione.  Etykiety wykonane z papieru, bądź folii służą do oznaczania opakowań, kartonów, opakowań zbiorczych. Tego typu nośnik informacji może być personalizowany poprzez zadruk z wykorzystaniem drukarek termicznych i termotransferowych.

  • Przywieszki kartonowe:

bezklejowe przywieszki do oznakowania odzieży. HKK Print oferuje przywieszki czyste, białe, do personalizacji, jak i przywieszki z pełnym zadrukiem fleksograficznym. W celu podniesienia walorów estetycznych przywieszki, proponujemy różne metody uszlachetnienia zadruku np. złocenie, zadruk wypukły.  W zależności od potrzeb mogą one być wykonane w różnych gramaturach oraz kształtach.

  • Personalizowane cyfrowo etykiety samoprzylepne

etykiety stosowane do oznaczania różnych wariantów produktów branży fashion. Poprzez zastosowanie zadruku cyfrowego możliwe jest łatwe naniesienie zmiennych rozmiarów, kolorów, wariantów wyposażenia.

 

MATERIAŁY:

Kleje specjalistyczne:
kleje o dużej przylepności i trwałości, znajdują zastosowanie na różnych powierzchniach i strukturach.

Nylon oraz satyna:
materiały tekstylne najczęściej stosowane do produkcji wszywek. Możliwy jest ich zadruk jedno lub dwustronny. Dzięki możliwościom nanoszenia kleju na powierzchnie rolowe jesteśmy w stanie wyprodukować samoprzylepną satynę i nylon dostosowane do oczekiwań naszych Klientów.

Papiery i folie samoprzylepne:
materiały do produkcji klasycznych etykiet samoprzylepnych. Kleje stosowane w procesie produkcji tego typu materiału gwarantują przylepność do każdego podłoża.

Kartony o podwyższonej gramaturze:
kartony o wysokiej gramaturze i zwiększonym połysku. Są materiałem bazowym do produkcji wysokiej jakości przywieszek stanowiących nie tylko element informacyjny, ale również estetyczny opakowania. Dostępne w wielu kolorach.