ZNAKOWANIE MAGAZYNÓW

Każdy magazyn czy hala produkcyjna wymaga profesjonalnego znakowania, aby zapewnić bezpieczne i sprawne funkcjonowanie obiektu. Oznaczenia magazynowe, linie komunikacyjne czy piktogramy prawidłowo wykonane pomogą w poruszaniu się oraz codziennej pracy pojazdów magazynowych oraz pracowników. 

HKK_Print gwarantuje pomoc w wyborze odpowiedniego systemu znakowania, aby zapewnić jego największą efektywność, równocześnie jesteśmy w stanie dostosować się do wszelkich wytycznych każdego najbardziej wymagającego Klienta (kolory, wymiary etc.)

 

Rozwiązania oferowane przez HKK_Print są przejrzyste, logiczne i czytelne. Wśród usług HKK_Print można znaleźć następujące rozwiązania:

 • Znakowanie regałowych miejsc magazynowych
 • Znakowanie pól rozkładczych / pól rozładowań i składowania
 • Znakowanie rzędów regałowych
 • Znakowanie bram i doków
 • Druk magazynowych tablic informacyjnych / tablic wymaganych od przepisów BHP
 • Wydruk etykiet
 • Wdrażanie i nadzorowanie systemów WMS (warehouse management) – HKK to certyfikowany partner JDA Software

 

W naszym portfolio znajdują się zarówno projekty o gigantycznej skali (np. zespół 3 magazynów o łącznej powierzchni ponad 300 000 m2),
jak i średnie i mniejsze jednostki magazynowe. Przeprowadzamy kompleksowe wdrożenia, organizując zarówno pracę zespołu monterskiego, jak i wszelkie konieczne sprzęty typu dźwigi, podnośniki itp..

Często usługa znakowania magazynu jest usługą uzupełniającą w procesie wdrożenia systemu WMS.

 

RODZAJE ETYKIET

 • Etykiety posadzkowe:

etykieta z indywidualnym numerem oraz kodem kreskowym lub kodem 2D, służąca do identyfikowania posadzkowych miejsc rozkładczych. Jej bardzo trwała konstrukcja zapewnia możliwość odczytywania etykiety nawet 3 lata po jej naklejeniu, bez względu na normalną pracę w magazynie tzn. wykorzystanie wózków widłowych itp..

 • Etykiety do znakowania regałów:

etykiety foliowe umożliwiające pełną identyfikowalność regałów magazynowych. Oprócz nadruku personalizowanego kodu kreskowego mogą być one wyposażone w system identyfikacji kolorami ułatwiający poruszanie się po magazynie.

 • Etykiety do znakowania alejek:

etykiety umieszczone na specjalnych dwustronnych tabliczkach, do mocowania na końcówkach alejek magazynowych. Identyfikacja tego typu w sposób znaczący ułatwia komunikację wewnątrz magazynu.

 • Etykiety/znaki informacyjne:

etykiety, szyldy, tablice montowane na różne sposoby (naklejane, wwiercane, przywieszane) umożliwiające identyfikację stref, informujące o zagrożeniach, zakazach, czy nakazach, znaki bezpieczeństwa.

 • Etykiety samoprzylepne:

do zadruku w kolorowych drukarkach etykiet wykorzystujących technologię ink-jet. Wykonane z papieru lub folii ze specjalnym pokryciem umożlwiającym zadruk. Materiały tego typu znajdują zastosowanie w oznaczaniu chociażby produktów chemicznych (dyrektywa GSH) często niezbędnych w magazynach.

 

MATERIAŁY

Kleje specjalistyczne:
kleje o dużej lepkości i długowiecznej trwałości, gwarantują właściwe przylepienie etykiety do posadzki magazynowej nawet przez kilka lat.

Folie refleksyjne: folie umożliwiające odczyt informacji w postaci kodu kreskowego lub kodu 2D w ciężkich warunkach oświetleniowych.

Laminaty do zabezpieczania etykiet posadzkowych:
grube, transparentne laminaty, zabezpieczające przed ścieraniem, stosowane podczas produkcji etykiet posadzkowych.